Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Polsko - niemieckie szkolenie w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Polsko - niemieckie szkolenie w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej

17.04.2015

W dniach 13-17 kwietnia 2015 r. funkcjonariusze Straży Granicznej i niemieckiej policji wspólnie szkolili się w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej. Szkolenie odbywało się we Frankfurcie nad Odrą; inicjatorem była Bundespolizei Landu Brandenburgii, ze strony polskiej wsparcia w zakresie organizacji kursu udzieliło Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku.Przedsięwzięcie to zostało zapoczątkowane w 2014 roku, pierwsze spotkanie odbyło się w Nadbużańskim OSG. Obecne szkolenie ukierunkowane było na obustronną wymianę doświadczeń i podnoszenie kompetencji polskich i niemieckich funkcjonariuszy.

W dniach 13-17 kwietnia 2015 r. funkcjonariusze Straży Granicznej i niemieckiej policji wspólnie szkolili się w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej. Szkolenie odbywało się we Frankfurcie nad Odrą; inicjatorem była Bundespolizei Landu Brandenburgii, ze strony polskiej wsparcia w zakresie organizacji kursu udzieliło Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku.
Przedsięwzięcie to zostało zapoczątkowane w 2014 roku, pierwsze spotkanie odbyło się w Nadbużańskim OSG. Obecne szkolenie ukierunkowane było na obustronną wymianę doświadczeń i podnoszenie kompetencji polskich i niemieckich funkcjonariuszy.
W ramach zaplanowanych czynności 14 wyspecjalizowanych funkcjonariuszy Straży Granicznej (z Warmińsko – Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego OSG) współdziałało z niemieckimi kolegami z Policji Federalnej i Policji Landu Brandenburgii. Podczas działań kontrolnych ujawniono siedem skradzionych pojazdów.


do góry