Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Szkolenie dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Szkolenie dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

17.12.2014

15 grudnia 2014 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu – Ławicy przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy SOK dotyczące fałszerstw dokumentów obcokrajowców. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego SOK oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu. W szkoleniu udział wzięli słuchacze kursu podstawowego. Podczas wykładu omówiono kwestie dotyczące przerobienia i podrobienia dokumentów, którymi mogą posługiwać się cudzoziemcy. Uwzględniając specyfikę działań Straży Ochrony Kolei prowadzący wskazali na podstawowe zagadnienia, z którymi strażnicy SOK mogą się spotkać; przedstawiono także przypadki fałszerstw stwierdzonych podczas kontroli granicznej i działań związanych ze zwalczaniem nielegalnej migracji (np. na dworcach autobusowych i kolejowych).

15 grudnia 2014 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu – Ławicy przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy SOK dotyczące fałszerstw dokumentów obcokrajowców. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego SOK oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu.
W szkoleniu udział wzięli słuchacze kursu podstawowego. Podczas wykładu omówiono kwestie dotyczące przerobienia i podrobienia dokumentów, którymi mogą posługiwać się cudzoziemcy.
Uwzględniając specyfikę działań Straży Ochrony Kolei prowadzący wskazali na podstawowe zagadnienia, z którymi strażnicy SOK mogą się spotkać; przedstawiono także przypadki fałszerstw stwierdzonych podczas kontroli granicznej i działań związanych ze zwalczaniem nielegalnej migracji (np. na dworcach autobusowych i kolejowych).

do góry