Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kampania informacyjna o szkodliwości hazardu i jego negatywnych skutkach - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Kampania informacyjna o szkodliwości hazardu i jego negatywnych skutkach

18.12.2014

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej przyłączył się do ogólnokrajowej kampanii informacyjnej o szkodliwości hazardu i jego negatywnych skutkach. Inicjatorem akcji jest Służba Celna; kampanię wspiera także wojewoda lubuski.Prowadzący kampanię zwracają uwagę na niebezpieczeństwo zjawiska, jakim jest hazard. Problem ten dotyka nie tylko dorosłych, ale też młodzież – do uzależnienia od hazardu przyznaje się ok. 50 tysięcy Polaków, a ok. 200 tysięcy jest zagrożonych tym uzależnieniem.W ramach kampanii celnicy przygotowali specjalne publikacje informujące o uzależnieniu od gier hazardowych. Zaplanowane są także spotkania z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mając na uwadze skuteczność prowadzonej akcji, organizatorzy zwrócili się do instytucji państwowych i samorządowych z prośbą o przyłączenie do kampanii.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej przyłączył się do ogólnokrajowej kampanii informacyjnej o szkodliwości hazardu i jego negatywnych skutkach. Inicjatorem akcji jest Służba Celna; kampanię wspiera także wojewoda lubuski.
Prowadzący kampanię zwracają uwagę na niebezpieczeństwo zjawiska, jakim jest hazard. Problem ten dotyka nie tylko dorosłych, ale też młodzież – do uzależnienia od hazardu przyznaje się ok. 50 tysięcy Polaków, a ok. 200 tysięcy jest zagrożonych tym uzależnieniem.
W ramach kampanii celnicy przygotowali specjalne publikacje informujące o uzależnieniu od gier hazardowych. Zaplanowane są także spotkania z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mając na uwadze skuteczność prowadzonej akcji, organizatorzy zwrócili się do instytucji państwowych i samorządowych z prośbą o przyłączenie do kampanii.
Więcej informacji o kampanii: tutaj.


do góry