Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Szkolenie przewodników psów różnych służb - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Szkolenie przewodników psów różnych służb

01.12.2014

W dniach 28-29 listopada 2014r. w Placówce Straży Granicznej w Kłodzku odbyło się szkolenie zgrywające przewodników psów służbowych. Szkolenie to służyć miało podnoszeniu kompetencji przewodników psów oraz wymianie praktycznych doświadczeń związanych z wykorzystaniem psów służbowych w prowadzonych działaniach.Podczas części teoretycznej omówione zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przewodnika i psa służbowego, prowadzenia działań z wykorzystaniem psów służbowych wyszukujących materiały wybuchowe, broń i narkotyki oraz psów ratowniczych, a także współdziałanie pomiędzy służbami ratowniczymi i innymi. Scenariusz zajęć praktycznych zakładał natomiast koordynację działań różnych służb i poszukiwanie – z wykorzystaniem psów służbowych – ludzi, broni, materiałów wybuchowych i narkotyków.W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, a także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Izby Celnej we Wrocławiu, Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wrocław, instruktor z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu i żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Zajęcia prowadzone były na terenie Placówki SG w Kłodzku, Zakładu Karnego w Kłodzku oraz kłodzkiego poligonu.{gallery}2014/12/klodzkoszkolenie{/gallery}

W dniach 28-29 listopada 2014r. w Placówce Straży Granicznej w Kłodzku odbyło się szkolenie zgrywające przewodników psów służbowych. Szkolenie to służyć miało podnoszeniu kompetencji przewodników psów oraz wymianie praktycznych doświadczeń związanych z wykorzystaniem psów służbowych w prowadzonych działaniach.
Podczas części teoretycznej omówione zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przewodnika i psa służbowego, prowadzenia działań z wykorzystaniem psów służbowych wyszukujących materiały wybuchowe, broń i narkotyki oraz psów ratowniczych, a także współdziałanie pomiędzy służbami ratowniczymi i innymi. Scenariusz zajęć praktycznych zakładał natomiast koordynację działań różnych służb i poszukiwanie – z wykorzystaniem psów służbowych – ludzi, broni, materiałów wybuchowych i narkotyków.
W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, a także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Izby Celnej we Wrocławiu, Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wrocław, instruktor z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu i żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Zajęcia prowadzone były na terenie Placówki SG w Kłodzku, Zakładu Karnego w Kłodzku oraz kłodzkiego poligonu.

do góry