
Polscy funkcjonariusze SG i niemieccy policjanci z pilotażowej placówki w Świecku, a także żołnierze, policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz członkowie stowarzyszeń o charakterze obronnym, szkolili się razem podczas warsztatów z taktyki i technik interwencji. Warsztaty odbyły się 8 listopada 2014r. w Międzyrzeczu. Była to kolejna edycja szkolenia zorganizowana przez Ligę Obrony Kraju z Międzyrzecza, natomiast pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Uczestnicy wysłuchali wykładu na temat niebezpiecznych narzędzi oraz zapoznali się ze skutkami ich użycia, technikami obezwładniania przeciwnika i doprowadzania osób zatrzymanych. Na zajęciach wykładowcy prezentowali również techniki posługiwania się bronią krótką oraz pałką teleskopową.
Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG: chor. SG Bogdan Walczak (pseudonim klubowy Husarz) i st. chor. szt. SG Sławomir Piesiak (pseudonim klubowy Hammer), a także ppłk Mirosław Kuświk z COS Służby Więziennej w Kaliszu (posiadacz 10 dan w Modern Combat).
Warsztatom towarzyszyła wystawa broni palnej – historycznej i współczesnej – zorganizowana przez członka Stowarzyszenia „Kaliber 7,62”.
Niewątpliwą atrakcją szkolenia był wspólny trening z zawodowym mistrzem świata w kick boxingu, kpt. Leszkiem Kołtunem – na co dzień funkcjonariuszem Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły zajęcia na basenie, gdzie ratownicy zaprezentowali praktycznie, jak podjąć osobę z podejrzeniem urazu kręgosłupa z wody przy pomocy deski.
Uwieńczeniem całego ciężkiego dnia było wręczenie certyfikatów dla uczestników szkolenia oraz podziękowań dla instruktorów. Podsumowując warsztaty wszyscy zgodnie stwierdzili, że "to nie był stracony dzień”.