Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Międzyresortowe warsztaty TTI - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Międzyresortowe warsztaty TTI

14.11.2014

Polscy funkcjonariusze SG i niemieccy policjanci z pilotażowej placówki w Świecku, a także żołnierze, policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz członkowie stowarzyszeń o charakterze obronnym, szkolili się razem podczas warsztatów z taktyki i technik interwencji. Warsztaty odbyły się 8 listopada 2014r. w Międzyrzeczu. Była to kolejna edycja szkolenia zorganizowana przez Ligę Obrony Kraju z Międzyrzecza, natomiast pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Uczestnicy wysłuchali wykładu na temat niebezpiecznych narzędzi oraz zapoznali się ze skutkami ich użycia, technikami obezwładniania przeciwnika i doprowadzania osób zatrzymanych. Na zajęciach wykładowcy prezentowali również techniki posługiwania się bronią krótką oraz pałką teleskopową.Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG: chor. SG Bogdan Walczak (pseudonim klubowy Husarz) i st. chor. szt. SG Sławomir Piesiak (pseudonim klubowy Hammer), a także ppłk Mirosław Kuświk z COS Służby Więziennej w Kaliszu (posiadacz 10 dan w Modern Combat). Warsztatom towarzyszyła wystawa broni palnej – historycznej i współczesnej – zorganizowana przez członka Stowarzyszenia „Kaliber 7,62”. Niewątpliwą atrakcją szkolenia był wspólny trening z zawodowym mistrzem świata w kick boxingu, kpt. Leszkiem Kołtunem – na co dzień funkcjonariuszem Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły zajęcia na basenie, gdzie ratownicy zaprezentowali praktycznie, jak podjąć osobę z podejrzeniem urazu kręgosłupa z wody przy pomocy deski. Uwieńczeniem całego ciężkiego dnia było wręczenie certyfikatów dla uczestników szkolenia oraz podziękowań dla instruktorów. Podsumowując warsztaty wszyscy zgodnie stwierdzili, że "to nie był stracony dzień”.{gallery}2014/11/warsztaty{/gallery}

Polscy funkcjonariusze SG i niemieccy policjanci z pilotażowej placówki w Świecku, a także żołnierze, policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz członkowie stowarzyszeń o charakterze obronnym, szkolili się razem podczas warsztatów z taktyki i technik interwencji. Warsztaty odbyły się 8 listopada 2014r. w Międzyrzeczu. Była to kolejna edycja szkolenia zorganizowana przez Ligę Obrony Kraju z Międzyrzecza, natomiast pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Uczestnicy wysłuchali wykładu na temat niebezpiecznych narzędzi oraz zapoznali się ze skutkami ich użycia, technikami obezwładniania przeciwnika i doprowadzania osób zatrzymanych. Na zajęciach wykładowcy prezentowali również techniki posługiwania się bronią krótką oraz pałką teleskopową.
Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG: chor. SG Bogdan Walczak (pseudonim klubowy Husarz) i st. chor. szt. SG Sławomir Piesiak (pseudonim klubowy Hammer), a także ppłk Mirosław Kuświk z COS Służby Więziennej w Kaliszu (posiadacz 10 dan w Modern Combat).
Warsztatom towarzyszyła wystawa broni palnej – historycznej i współczesnej – zorganizowana przez członka Stowarzyszenia „Kaliber 7,62”. Niewątpliwą atrakcją szkolenia był wspólny trening z zawodowym mistrzem świata w kick boxingu, kpt. Leszkiem Kołtunem – na co dzień funkcjonariuszem Służby Więziennej. Warsztaty zakończyły zajęcia na basenie, gdzie ratownicy zaprezentowali praktycznie, jak podjąć osobę z podejrzeniem urazu kręgosłupa z wody przy pomocy deski.
Uwieńczeniem całego ciężkiego dnia było wręczenie certyfikatów dla uczestników szkolenia oraz podziękowań dla instruktorów. Podsumowując warsztaty wszyscy zgodnie stwierdzili, że "to nie był stracony dzień”.

do góry