Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Polsko - niemiecki turniej strzelecki - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Polsko - niemiecki turniej strzelecki

08.10.2014

7 października 2014 r. na strzelnicy w Tuplicach zmierzyli się funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej i niemieckiej Policji. Mundurowi walczyli o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.Turniej miał na celu podniesienie umiejętności strzeleckich uczestników i poprzedzony został cyklem wspólnych szkoleń. Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach i z Bundespolizei Inspekcja Forst, w codziennej służbie już od dawna wspólnie odbywają patrole i dokonują kontroli zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie granicy. Po służbie natomiast chętnie uczestniczą w innych wspólnych przedsięwzięciach, np. zawodach sportowych.

7 października 2014 r. na strzelnicy w Tuplicach zmierzyli się funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej i niemieckiej Policji. Mundurowi walczyli o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.
Turniej miał na celu podniesienie umiejętności strzeleckich uczestników i poprzedzony został cyklem wspólnych szkoleń. Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach i z Bundespolizei Inspekcja Forst, w codziennej służbie już od dawna wspólnie odbywają patrole i dokonują kontroli zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie granicy. Po służbie natomiast chętnie uczestniczą w innych wspólnych przedsięwzięciach, np. zawodach sportowych.
W konkursie strzeleckim udział wzięło 12 funkcjonariuszy z Tuplic, Forstu, a także z Placówki SG w Zielonej Górze – Babimoście.
Zwycięzcami zostali funkcjonariusze z Tuplic, którzy zdobyli największą liczbę punktów – 383. Drugie miejsce z sumą 309 punktów zajęli koledzy z Bundespolizei, a miejsce trzecie przypadło strażnikom granicznym z Zielonej Góry, którzy wystrzelali w sumie 249 punktów.

do góry