Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej SG na "Dniu Bezpieczeństwa" w Czechach - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

SG na "Dniu Bezpieczeństwa" w Czechach

08.09.2014

W dniach 05-06.09.2014 r. w miejscowości Jesenik w Republice Czeskiej, Komendant Placówki Straży Granicznej w Kłodzku, kpt. SG Piotr Piekarski, uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pod nazwą „Dzień Bezpieczeństwa”.Spotkanie z czeskimi policjantami było okazją ku temu, by podsumować działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa na polsko – czeskim pograniczu. W spotkaniu udział wziął m.in. Komendant Powiatowy Policji w Nysie insp. Andrzej Synowiec, który złożył na ręce gospodarza, plk. Mgr Bc. Ludmily Andělovej list gratulacyjny z podziękowaniami za dotychczasową współpracę.Towarzysząca rozmowom impreza plenerowa, w której uczestniczyli funkcjonariusze z Placówki SG Kłodzku, a także przedstawiciele polskich i czeskich służb mundurowych związanych z bezpieczeństwem, skierowana była głównie do dzieci i młodzieży szkolnej i połączona z pokazem działań służb ratunkowych. Inscenizowano m.in. pościg i zatrzymania przestępcy oraz pomoc pokrzywdzonemu w wypadku drogowym – akcja ratunkowa prowadzona były przez strażaków z Jesenika. Zorganizowano również pokaz sprzętu, którym dysponują różne służby mundurowe. Swój sprzęt i działania prezentowały służby czeskie, takie jak: straż pożarna, policja oraz służba celna.Funkcjonariusze reprezentujący polską Straż Graniczną w zorganizowanym punkcie informacyjnym zapoznawali uczestników festynu ze specyfiką pełnienia służby w SG oraz zaprezentowali umundurowanie, sprzęt służbowy i transportowy. Ponadto działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, propagowano i promowano właściwe zachowania.{gallery}2014/09/jesenik{/gallery}

W dniach 05-06.09.2014 r. w miejscowości Jesenik w Republice Czeskiej, Komendant Placówki Straży Granicznej w Kłodzku, kpt. SG Piotr Piekarski, uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pod nazwą „Dzień Bezpieczeństwa”.
Spotkanie z czeskimi policjantami było okazją ku temu, by podsumować działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa na polsko – czeskim pograniczu. W spotkaniu udział wziął m.in. Komendant Powiatowy Policji w Nysie insp. Andrzej Synowiec, który złożył na ręce gospodarza, plk. Mgr Bc. Ludmily Andělovej list gratulacyjny z podziękowaniami za dotychczasową współpracę.
Towarzysząca rozmowom impreza plenerowa, w której uczestniczyli funkcjonariusze z Placówki SG Kłodzku, a także przedstawiciele polskich i czeskich służb mundurowych związanych z bezpieczeństwem, skierowana była głównie do dzieci i młodzieży szkolnej i połączona z pokazem działań służb ratunkowych. Inscenizowano m.in. pościg i zatrzymania przestępcy oraz pomoc pokrzywdzonemu w wypadku drogowym – akcja ratunkowa prowadzona były przez strażaków z Jesenika. Zorganizowano również pokaz sprzętu, którym dysponują różne służby mundurowe.
Swój sprzęt i działania prezentowały służby czeskie, takie jak: straż pożarna, policja oraz służba celna.
Funkcjonariusze reprezentujący polską Straż Graniczną w zorganizowanym punkcie informacyjnym zapoznawali uczestników festynu ze specyfiką pełnienia służby w SG oraz zaprezentowali umundurowanie, sprzęt służbowy i transportowy. Ponadto działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, propagowano i promowano właściwe zachowania.

do góry