Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Bułgar z podrobionym prawem jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bułgar z podrobionym prawem jazdy

Paweł Biskupik
13.03.2023

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze zatrzymali obywatela Bułgarii, który podczas kontroli posłużył się podrobionym prawem jazdy, a pojazd prowadził bez uprawnień.

Wczoraj 12 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z dróg w okolicy Zielonej Góry kierowcę auta osobowego. Kierowca – obywatel Bułgarii w wieku 33 lat do kontroli okazał funkcjonariuszom podrobione ukraińskie prawo jazdy, wystawione na jego dane osobowe. Dodatkowo w trakcie dokonywania sprawdzeń okazało się, że Bułgar nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wobec cudzoziemca funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne i przedstawili mu zarzut posłużenia się podczas kontroli podrobionym dokumentem. Ponadto wobec Bułgara zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

W chwili obecnej wobec 33-latka trwają dalsze czynności z udziałem tłumacza.

Za użycie sfałszowanego dokumentu  jako autentycznego grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego, nie mając do tego uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo wysoka kara grzywny.

  • Podrobione ukraińskie prawo jazdy Podrobione ukraińskie prawo jazdy
    Podrobione ukraińskie prawo jazdy
  • Podrobione ukraińskie prawo jazdy Podrobione ukraińskie prawo jazdy
    Podrobione ukraińskie prawo jazdy
do góry