Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wywąchana kontrabanda - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wywąchana kontrabanda

Paweł Biskupik
14.03.2023

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu realizując zadania wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląskiej KAS ujawnili w jednym z mieszkań powiatu zgorzeleckiego nielegalne wyroby tytoniowe. Łączna wartość zatrzymanych towarów akcyzowych to ponad 118 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu zgorzeleckiego mogą znajdować się wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z uwagi na to funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, przy wsparciu psa służbowego wyszkolonego do wyszukiwania tytoniu, w czwartek 9 marca dokonali przeszukania prywatnego mieszkania, gdzie ujawnili prawie 89 tysięcy sztuk papierosów różnych marek oraz 9 kg tytoniu, o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 118 tysięcy złotych.  

Do nielegalnego towaru przyznał się przebywający w mieszkaniu 64-letni Polak. Za posiadanie wyrobów tytoniowych nielegalnego pochodzenia grozi Polakowi wysoka kara grzywny.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi dolnośląska KAS.

  • Zatrzymanie wyrobów akcyzowych Zatrzymanie wyrobów akcyzowych
    Zatrzymanie wyrobów akcyzowych
  • Zatrzymanie wyrobów akcyzowych Zatrzymanie wyrobów akcyzowych
    Zatrzymanie wyrobów akcyzowych
do góry