Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna i Krajowa Administracja Skarbowa przejęły nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 100 tys. złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna i Krajowa Administracja Skarbowa przejęły nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 100 tys. złotych

Joanna Konieczniak
28.09.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach oraz dolnośląskiej KAS ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce. Wartość zabezpieczonych towarów to prawie 100 tys. zł. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy, budżet państwa mógł stracić na tym procederze ponad 123 tys. zł.

Współpraca służb

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach oraz Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego podczas kontroli na targowisku w Sieniawce, wykryli 21 kg nielegalnego tytoniu oraz 5630 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wartość nielegalnych towarów

Ujawnione papierosy zatrzymano i przekazano do magazynu depozytowego. Wartość wyrobów tytoniowych wyniosła 99 927 zł. Ze sprzedaży nielegalnych papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego 123 637 zł.

Przypominamy

Przypominamy w  trosce o zdrowie i życie, że wyroby które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych ale także w swoim składzie przeważnie zawierają toksyczne substancje.

 

  • Zabezpieczony towar akcyzowy Zabezpieczony towar akcyzowy
    Zabezpieczony towar akcyzowy
  • Zabezpieczony towar akcyzowy Zabezpieczony towar akcyzowy
    Zabezpieczony towar akcyzowy
do góry