Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna zatrzymała 16 poszukiwanych osób - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna zatrzymała 16 poszukiwanych osób

Joanna Konieczniak
27.09.2022

Funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, 13 Polaków poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Zatrzymano także mężczyznę poszukiwanego Czerwoną Notą Interpolu.

Podczas siedmiu ostatnich dni funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy oraz 14 Polaków, którzy poszukiwani byli na podstawie listów gończych. Rekordzista poszukiwany był na podstawie 23 nakazów doprowadzenia go do sądów za nieobyczajne wybryki, niszczenie mienia, zaśmiecanie, jak również kradzieże z przywłaszczeniem.  

Najwięcej poszukiwanych osób zatrzymanych zostało na wrocławskim lotnisku. Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli granicznej zatrzymali tam 5 mężczyzn w wieku od 30 do 56 lat. Zatrzymano tam również obywatelkę Ukrainy, która za przestępstwa związane z podrabianiem dokumentów miała do zapłacenia zaległą karę grzywny w wysokości 1 560 zł oraz 24-letniego jej rodaka, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości w związku z popełnionymi oszustwami i kradzieżami. Mężczyzna osadzony został w zakładzie karnym.

Kolejne poszukiwane osoby zatrzymane zostały na lotnisku w Poznaniu-Ławicy (4), w Świecku (2), Zielonej Górze (1), Gorzowie Wlkp. (1), Zgorzelcu (2). W katalogów czynów zabronionych za które prowadzone były poszukiwania znalazły się przestępstwa narkotykowe, kradzieże, uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego i przestępstwa karno-skarbowe. W wyniku realizacji zleceń funkcjonariusze SG wyegzekwowali od poszukiwanych osób wpłatę ponad 5 tysięcy złotych niezapłaconych grzywien. Do aresztu śledczego i zakładu karnego trafiło 10 osób.

Funkcjonariusze SG ze Zgorzelca zatrzymali (26.09) także poszukiwanego 56-letniego mężczyznę gruzińskiego pochodzenia z polskim obywatelstwem, który poszukiwany był na podstawie Czerwonej Noty Interpolu za popełnione oszustwa. Poszukiwania wszczęte zostały na podstawie wpisu dokonanego przez Gruzję. Mężczyznę przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze celem podjęcia decyzji do dalszych działań. 

do góry