Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Amunicja i kastet w bagażu podręcznym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Amunicja i kastet w bagażu podręcznym

Joanna Konieczniak
16.08.2022

Podczas ostatniego weekendy funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Poznaniu-Ławicy oraz we Wrocławiu-Strachowicach wyjaśniali okoliczności przewozu amunicji oraz próby wniesienia kastetu na pokład samolotu.

W piątek 12 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach    poinformowani zostali przez pracownika Straży Ochrony Lotniska o ujawnieniu w bagażu podręczymy 1 sztuki naboju bojowego o kalibrze 9 mm. Właścicielem amunicji był 30-letni Czech, który tłumaczył funkcjonariuszom, że nabój ten zapodział się w jego bagażu po treningu strzeleckim. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi odpowiedzialność karna. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach.

Natomiast w niedzielę 14 sierpnia  funkcjonariusze Straży Granicznej z poznańskiego lotniska poinformowani zostali przez pracownika Straży Ochrony Lotniska o ujawnionym kastecie znajdującym się w bagażu podręcznym. Właścicielem ujawnionego przedmiotu był 44-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego udający się do Turcji. Mężczyzna oświadczył, że kastet kupił w dwa lata wcześniej w Bułgarii. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granicę naszego kraju. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy.  

 

  • Kastet jako broń biała wymaga zezwolenia Kastet jako broń biała wymaga zezwolenia
    Kastet jako broń biała wymaga zezwolenia
  • Amunicja Amunicja
    Amunicja
do góry