Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwane osoby zatrzymane zostały na lotniskach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwane osoby zatrzymane zostały na lotniskach

Joanna Konieczniak
16.08.2022

Poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania siedmiu Polaków i obywatela Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wszyscy zatrzymani zostali na lotniskach, pięciu w Poznaniu-Ławicy, kolejnych trzech we Wrocławiu-Strachowicach.

Cztery dni wystarczyły, by funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w placówce SG w Poznaniu-Ławicy i we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali 8 osób, które poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Powodem prowadzonych poszukiwań były popełnione przestępstwa oraz wykroczenia polegające m.in. na przywłaszczeniu cudzego mienia, oszustwach, uchylaniu się od płacenia alimentów oraz na niezachowaniu ostrożności w trzymaniu zwierząt,

Funkcjonariusze SG z placówki we Wrocławiu-Strachowicach podczas kontroli granicznej pasażerów odlatujących do Chorwacji ustalili, że jedna z podróżnych poszukiwana jest przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu w celu odbycia 6 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny wynoszącą 300 zł. Dodatkowo kobieta przedstawiła do kontroli dowód osobisty, który został administracyjnie unieważniony z powodu zmiany jej danych.  

Kolejna z poszukiwanych osób zamierzała odlecieć na wakacje do Turcji. 38-letni mężczyzna, jak wykazała kontrola, poszukiwany był z uwagi na uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna, za popełnione przestępstwo, zamiast wakacje spędzić w Turcji przekazany został w ręce policji.

Tego samego dnia z Korfu przyleciał 52-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG, ponieważ Sąd Rejonowy we Wrocławiu zastosował wobec niego na początku sierpnia 30-dniowy areszt tymczasowy.

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy zatrzymali 4 Polaków w wieku od 37 do 47 lat poszukiwanych przez sądy i prokuraturę. Trzech z nich zatrzymano tuż po przylocie do Polski, natomiast jeden z nich w planach miał podróż do Egiptu. Mężczyźni poszukiwani byli w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładów karnych za popełnione oszustwa i przywłaszczenie cudzego mienia. Jeden z nich za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego kolejne 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Ponadto funkcjonariusze SG na lotnisku w Poznaniu-Ławicy zatrzymali w niedzielę 33-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego z uwagi na niezapłaconą karę grzywny. Cudzoziemiec od razy wpłacił zaległą kwotę na wskazanego konto bankowe sądu i został zwolniony.

do góry