Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Cudzoziemcy zatrzymani za przekroczenie granicy wbrew przepisom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy zatrzymani za przekroczenie granicy wbrew przepisom

Joanna Konieczniak
07.06.2022

W poniedziałek 6 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowic przejęli od policjantów 6 cudzoziemców, którzy z Bułgarii do Polski dotarli w ciężarówce ukryci za legalnie przewożonym towarem.

Cudzoziemcy to dwóch obywateli Afganistanu oraz czterech obywateli Pakistanu. Cudzoziemcy zatrzymani zostali przez policjantów w Kątach Wrocławskich. Kontrola legalności ich pobytu na terytorium naszego kraju wykazała, że żaden z cudzoziemców nie posiada przy sobie dokumentów mogących poświadczyć ich tożsamość i obywatelstwo, do Polski przyjechali nielegalnie, nielegalny był również ich pobyt w naszym kraju. Dodatkowo jeden z cudzoziemców to 12-latek podróżujący bez opieki.

Funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy niezgodnie z prawem przekroczyli granicę i przyjechali do Polski w naczepie samochodu ciężarowego, jadącego bezpośrednio z Bułgarii. Kierowcą tira był obywatel Turcji, natomiast cudzoziemcy podróżowali ukryci za legalnie przewożonym towarem.

Komendant Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

Z zatrzymanymi cudzoziemcami prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumaczy.

  • Cudzoziemcy zatrzymani za przekroczenie granicy wbrew przepisom 5 cudzoziemców zatrzymanych za przekroczenie granicy wbrew przepisom wsiada do służbowego auta Straży Granicznej
    Cudzoziemcy zatrzymani za przekroczenie granicy wbrew przepisom
do góry