Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Cudzoziemcy zatrzymani tuż przed niemiecką granicą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy zatrzymani tuż przed niemiecką granicą

Joanna Konieczniak
08.06.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kolejnych cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego kraju był nielegalny.

W nocy z 7 na 8 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry wraz z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań zatrzymali do kontroli auto osobowe, którego kierowcą był 46-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna pojazdem przewoził 5 innych cudzoziemców.

Podczas kontroli funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy to 24-letni obywatel Libanu, dwóch obywateli Syrii w wieku 25 i 43 lat oraz dwóch podający się za obywateli Turcji, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów.

Cudzoziemcy z uwagi na niezgodny z prawem pobyt w Polsce oraz usiłowanie bezprawnego przekroczenia granicy państwowej zostali zatrzymani.

Za pomocnictwo w niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej zatrzymany został również obywatel Ukrainy, który przewoził migrantów. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec cudzoziemców, których funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w powiecie krośnieńskim prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumaczy.

  • Zatrzymane auto, którym Ukrainiec przewoził nielegalnych migrantów Zatrzymane auto, którym Ukrainiec przewoził nielegalnych migrantów, obok stoi umundurowany funkcjonariusz Straży Granicznej
    Zatrzymane auto, którym Ukrainiec przewoził nielegalnych migrantów
do góry