Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Cudzoziemiec bez dokumentów zatrzymany koło Kostrzyna nad Odrą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemiec bez dokumentów zatrzymany koło Kostrzyna nad Odrą

Joanna Konieczniak
07.06.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego przyszli z pomocą obywatelowi Somalii, który szedł poboczem ruchliwej drogi krajowej. Cudzoziemiec zupełnie stracił orientację, gdzie się znajduje.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim podczas realizacji zadań służbowych mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji, na drodze krajowej prowadzącej w kierunku Górzycy zauważyli idącego poboczem cudzoziemca. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, poddawał się za 34-letniego obywatela Somalii.

Cudzoziemiec myślał, że jest cały czas na terytorium Niemiec i jak oświadczył funkcjonariuszom był pewien, że kieruje się w stronę niemieckiego ośrodka dla cudzoziemców, by tam złożyć wniosek o ochronę międzynarodową.  

Cudzoziemiec z uwagi na brak dokumentów został zatrzymany. Somalijczyk przebywa obecnie w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego.

do góry