Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Świecko: Zatrzymali skradzionego w Holandii mercedesa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Świecko: Zatrzymali skradzionego w Holandii mercedesa

Joanna Konieczniak
11.01.2022

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali skradzionego w Holandii Mercedesa-Benz Klasy G o wartości 270 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku pełniąc służbę po niemieckiej stronie granicy ujawnili skradzionego w Niemczech mercedesa. Do zatrzymania doszło, kilka kilometrów przed polską granicą. Polsko-niemiecki patrol w ramach prowadzonej kontroli postanowił dokładnie przyjrzeć się używanym autom osobowym znajdującym się na lawecie. Już podczas typowania samochodów do kontroli, uwagę funkcjonariuszy zwrócił Mercedes-Benz Klasy G przewożony pośród innych pojazdów. Po sprawdzeniu w poszukiwawczych bazach danych okazało się, że samochód wyprodukowany w 2015 roku pochodzi z kradzieży. 40-letni Polak – kierowca zestawu ciężarowego oświadczył, że auta przewozi z Holandii do Polski.

Mężczyzna został zatrzymany. Dalsze czynności w sprawie auta o wartości 270 tysięcy złotych (60 tys. euro) prowadzi niemiecka policja.

 

  • Mercedes Klasy G
    Mercedes Klasy G
  • Mercedes Klasy G
    Mercedes Klasy G
do góry