Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanych cudzoziemców i Polaków - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanych cudzoziemców i Polaków

Joanna Konieczniak
14.09.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców oraz czterech obywateli naszego państwa, których poszukiwał wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.

11 września w porcie lotniczym w Poznaniu-Ławicy do kontroli granicznej na odlot samolotu do Doncaster stawił się 49-letni obywatel naszego kraju. W trakcie kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna ten poszukiwany jest w celu zatrzymani i doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej  w Turku. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań 49-latek, za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, przekazany został poznańskiej policji.

Tego samego dnia z Doncaster do Poznania przyleciał 63-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Jak ustalili funkcjonariusze SG, mężczyzna od miesiąca poszukiwany był w celu odbycia 60 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niewykonanie 4 miesięcy kary ograniczenia wolności, w związku z naruszeniem praw autorskich. 63-latek został zatrzymany, a następnie przekazany policji.

Natomiast dzień wcześniej (10.09) strona niemiecka przekazała 49-letniego Polaka wydalonego z Niemiec. Podczas potwierdzania danych personalnych mężczyzny, funkcjonariusze z PSG w Świecku ustalili, że wobec 49-latka prowadzone są poszukiwania przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, Sąd Rejonowy w Słubicach oraz Sąd Rejonowego w Białogardzie. Mężczyzna poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego.

W tym samym dniu z Niemiec przekazany został kolejny wydalony Polak. Mężczyzna na terenie Niemiec dokonywał włamań do domów i mieszkań. Funkcjonariusze ujawnili, że w Polsce na podstawie listu gończego 40-latka poszukuje  Sąd Rejonowy w Toruniu. Po sporządzeniu dokumentacji służbowej mężczyzna przewieziony został do aresztu śledczego.

Również 10 września na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec poszukiwany był  na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego Wrocław-Krzyki w celu odbycia  6 miesięcy kary pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Tego samego dnia Ukrainiec trafił do aresztu śledczego.

Na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymany został także kolejny obywatel Ukrainy, którego poszukiwał wrocławski sąd. Mężczyzna miał do odbycia 5 dni kary pozbawienia wolności, w zamian za niezapłaconą karę grzywny nałożoną w związku z jego niezgodnym z prawem wykonywaniem pracy w naszym kraju. Cudzoziemiec po wpłaceniu zaległości w kwocie 200 złotych został zwolniony. 

 

do góry