Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano Wietnamczyków posługujących się cudzymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano Wietnamczyków posługujących się cudzymi dokumentami

Joanna Konieczniak
13.09.2021

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu, którzy posługując się cudzymi paszportami usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę z Polski do Niemiec.

W czwartek 9 wrześnie dwóch obywateli Wietnamu w wieku 43 i 47 lat usiłowało przekroczyć granicę z Niemcami niezgodnie z przepisami. Cudzoziemcy podróżowali jako pasażerowie auta osobowego, którego kierowca okazał się 49-letni Ukrainiec.

Kontrola dokumentów Wietnamczyków wykazała, że cudzoziemcy legitymują się  paszportami należącymi do ich rodaków.

Z uwagi na to Wietnamczycy jak i ich ukraiński kierowca zostali zatrzymani. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami obywatel Ukrainy oświadczyli, iż jadąc do Berlina okazjonalnie zabrał z Warszawy obywateli Wietnamu.

Następnego dnia w obecności tłumacza języka wietnamskiego cudzoziemcy podali swoje prawdziwe dane personalne i przyznali się do zarzucanego im czynu posługiwania dokumentami poświadczających tożsamość innej osoby. Dodatkowo dobrowolnie poddali się karze grzywny w łącznej wysokości 3000 zł.

Na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Świecku obaj Wietnamczycy na okres 3 miesięcy umieszczani zostali w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

 

do góry