Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Negatywny wynik testu na Covid-19 daje możliwość zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny. Musi być jednak oryginalny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Negatywny wynik testu na Covid-19 daje możliwość zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny. Musi być jednak oryginalny

Joanna Konieczniak
09.06.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia-Strachowic podczas kontroli dokumentów podróżnych odlatujących do Wielkiej Brytanii ujawnili, że jedna z podróżnych jeszcze przez 6 kolejnych dni powinna przebywać na obowiązkowej kwarantannie. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że posiada negatywny wynik test na Covid-19. Dokument to potwierdzający okazał się fałszywy.

Fałszywym testem okazała się we wtorek 8 czerwca 28-letnia kobieta, która zamierzała odlecieć do Wielkiej Brytanii. Miał ją zwolnić z obowiązkowej kwarantanny, która potrwać miała jeszcze 6 dni. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej negatywny wynik testu był sfałszowany.  

28-latka za nieprzestrzeganie kwarantanny ukarana została mandatem karnym w wysokości 500 zł. Natomiast z uwagi na posłużenie się przez kobietę fałszywym dokumentem, po konsultacji z prokuratorem funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowanie przygotowawcze.

do góry