Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Przyleciał z Grecji z cudzym dowodem osobistym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przyleciał z Grecji z cudzym dowodem osobistym

Joanna Konieczniak
09.06.2021

Na lotnisku we Wrocławiu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali drugiego w tym tygodniu obywatela Syrii, który posłużył się w trakcie kontroli dokumentem należącym do innej osoby.

Wczoraj (8 czerwca) funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia-Starachowic przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec pasażera, który przyleciał z Grecji. Mężczyzna podczas kontroli okazał funkcjonariuszom bułgarski dowód osobisty należący do innej osoby. 

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Syrii, a bułgarski dokument kupił w Atenach, by na jego podstawie dostać się na pokład samolotu odlatującego do Polski. Za zorganizowanie podróży z Grecji do Polski 51-letni cudzoziemiec zapłacił 2,5 tysiąca euro. Krajem docelowym do którego się udawał była Holandia. 

Z uwagi na to, iż cudzoziemiec nie miał przy sobie żadnych innych dokumentów, funkcjonariusze rozpoczęli czynności identyfikacyjne by ustalić jego dane personalne. Jednocześnie Komendant PSG we Wrocławiu-Strachowicach wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do wyjazdu z Polski Skierował także wniosek do sądu o umieszczenie cudzoziemca w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców gdzie będzie oczekiwać na potwierdzenie jego danych personalnych i wydanie decyzji powrotowej.

do góry