Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze SG prowadzili efektywne kontrole - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze SG prowadzili efektywne kontrole

Joanna Konieczniak
08.06.2021

Podczas pięciu ostatnich dni funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskie Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali 24 cudzoziemców, w związku z naruszeniem przez nich obowiązujących w Polsce przepisów migracyjnych. Ujawnili także 13 cudzoziemców, którzy nie respektowali nałożonej na nich kwarantanny.

W trakcie pięciu ostatnich dni (3-7.06)  funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego kontrole legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców. W ich wyniku ujawniono i zatrzymano 37 cudzoziemców, którzy nie respektowali polskiego prawa.  

Rezultatem przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG kontroli było zatrzymanie trzech obywateli Ukrainy, którzy podczas kontroli okazali funkcjonariuszom podrobione zezwolenia na pracę. Zatrzymano także obywatela Gruzji, Białorusina, dwóch Mołdawian oraz siedmiu Ukraińców, których cel pobytu w Polsce był inny niż deklarowali podczas przekraczania wschodniej granicy.

Do grona zatrzymanych cudzoziemców dołączył także pracujący "na czarno” obywatel Ukrainy, a także pięciu jego rodaków oraz obywatel Nigerii, którzy przebywali w Polsce bez ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcjonariusze SG zatrzymali także dwóch obywateli Gruzji, którzy usiłowali przekroczyć granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom, by dostać się do Niemiec. Natomiast za nielegalne przekroczenie granicy z Niemiec do Polski zatrzymany został obywatel Azerbejdżanu.

Kolejnych czterech obywateli Ukrainy ujawnionych zostało przez funkcjonariuszy w międzynarodowych portach lotniczych w Poznaniu-Ławicy i Wrocławiu-Strachowicach. Cudzoziemcy naruszyli obowiązujące w Polsce zasady kwarantanny. Za to przewinienie ukarani zostali mandatami karnymi. Mandaty karne oraz pouczenia za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny otrzymało także ośmiu obywateli Wielkiej Brytanii, Irlandczyk oraz 37 Polaków.

Podczas tego okresu zatrzymano także obywatelkę Syrii podającą się za Greczynkę, poszukiwanego na podstawie listu gończego obywatela Bangladeszu oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości dwóch obywateli Ukrainy.

 

do góry