Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Cudzoziemcy złamali obowiązujące ich przepisy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy złamali obowiązujące ich przepisy

Joanna Konieczniak
15.09.2020

W wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w trakcie czterech ostatnich dni przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej stwierdzono, że 20 cudzoziemców złamało obowiązujące ich przepisy. Wszystkich obcokrajowców zobowiązano do wyjazdu z Polski.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymany został obywatel Gruzji  podczas usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy do Niemiec. Kolejnych 15 cudzoziemców (7 obywateli Ukrainy, 3 Mołdawian, 4 obywateli Gruzji, 1 obywatela Rosji) zatrzymano podczas kontroli legalności pobytu, gdyż obcokrajowcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen lub nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium naszego kraju. Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania skutkujące zobowiązaniem ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.   

Zatrzymano także Syryjczyka, Białorusina i Ukraińca, którzy niezgodnie z przepisami przekroczyli granicę i znaleźli się po polskiej stronie. Dodatkowo zatrzymano obywatela Algierii, który wracał do Berlina po odwiedzinach u znajomych mieszkających w Warszawie. Jak ustalili funkcjonariusze SG nie posiadał on żadnych dokumentów uprawniających go do zgodnego z prawem przekraczania granicy. Cudzoziemiec posiadał przy sobie pobyt tolerowany na terenie Niemiec i jeszcze tego samego dnia został przekazany niemieckim służbom. Za nielegalne przekroczenie granicy cudzoziemców ukarano mandatami karnymi.

do góry