Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano troje poszukiwanych Polaków. Jechali jednym autem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano troje poszukiwanych Polaków. Jechali jednym autem

Joanna Konieczniak
15.09.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali wczoraj 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania, które podróżowały tym samym autem.

Wczoraj 14 września funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku wytypowali samochód osobowy jadący w kierunku Polski, w którym podróżowało troje poszukiwanych na podstawie listów gończych Polaków.

W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że jadąca jako pasażer 25-letnia kobieta poszukiwana jest na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Kobieta za kradzieże z włamaniem ma do odbycia 1 rok pozbawienia wolności.

Na 1 rok, również za kradzieże z włamaniem do aresztu śledczego trafi drugi z kontrolowanych podróżnych. 48-letni mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pszczynie.

Trzeciego z poszukiwanych na podstawie listu gończego pasażerów kontrolowanego auta może ominąć pobyt w zakładzie karnym. 31-latek za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego ma możliwość wpłaty 4 tysięcy złotych na konto bankowe poszukującego go Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

Od początku lipca funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie województwa lubuskiego 42 osoby poszukiwane przez sądy lub prokuratury. Wśród poszukiwanych osób było 6 cudzoziemców - obywatel Gruzji, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Nigerii i Mołdawii.

do góry