Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Odzyskano kradzionego kampera wartego 240 tysięcy złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano kradzionego kampera wartego 240 tysięcy złotych

Joanna Konieczniak
16.09.2020

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zatrzymali kradzionego Fiata Carado o wartości ponad 240 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze-Babimoście zatrzymali wczoraj kradzionego kampera marki Fiat Carado. Do zatrzymania auta doszło w miejscowości Brzózka. Jadący autem młody mężczyzna, zatrzymał auto w znacznej odległości od funkcjonariuszy, następnie wyskoczył z niego i uciekł do pobliskiego lasu. Funkcjonariuszom pomimo poszukiwań nie udało się zatrzymać kierowcy.

Podczas dokonywania sprawdzeń w bazach danych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że auto z 2017 roku pochodzi z kradzieży na terenie Niemiec. Pojazd o wartości 242 tysięcy złotych skradziony został kilka godzin wcześniej w Berlinie. Na miejsce wezwano policjantów w Krosna Odrzańskiego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali oględzin pojazdu.

Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży pojazdu prowadzić będzie Policja z Krosna Odrzańskiego.

Od początku lipca funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kradzione pojazdy o wartości 1,7 miliona złotych.

do góry