Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zabezpieczono duże ilości narkotyków - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zabezpieczono duże ilości narkotyków

Joanna Konieczniak
15.09.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic wraz z policjantami z Żar ujawnili i zabezpieczyli 1400 tabletek ekstazy, metamfetaminę i marihuanę. Podejrzany o posiadanie i uprawę nielegalnych środków 33 - latek został zatrzymany i przesłuchany. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował go na trzy miesiące.

W trakcie wspólnych działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Tuplicach i  policjantów kryminalnych z żarskiej komendy przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu  na terenie powiatu żarskiego, ujawniono znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 1400 tabletek ekstazy, kilkadziesiąt gramów metamfetaminy, ponad 700 gramów marihuany oraz plantację  kilkudziesięciu krzewów konopi. Narkotyki zapakowane w małe paczuszki ukryte były w różnych częściach domu. W jednym z pokoi liście i łodygi marihuany leżały na podłodze.

Do sprawy zatrzymany został 33-letni mieszkaniec  Żar, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Mężczyźnie może za to grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 W sobotę (12 września) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 33 -latka na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

do góry