Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano Polaka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano Polaka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Joanna Konieczniak
24.07.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej i niemieckiej Policji ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie wytypowali na DK-94 do kontroli samochód osobowy. W trakcie kontroli dokumentów osób jadących tym pojazdem okazało się, że pasażer poszukiwany jest przez Policję za usiłowanie zabójstwa.

Wczoraj (23 lipca) polsko-niemiecki patrol, pełniący służbę na DK-94, wytypował do kontroli samochód osobowy marki Lexus na polskich numerach rejestracyjnych. Jednym z pasażerów okazał się 35-letni Polak, od marca 2019 roku poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie. Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa brał udział w bójce i pobiciu z następstwem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze stwierdzili, że poszukiwany ma przy sobie blisko 19 gram amfetaminy o wartości ponad 2,2 tysiąca złotych i jest pod wpływem substancji odurzających.

Polak został przekazany funkcjonariuszom Policji ze Zgorzelca.

 

do góry