Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano 8 poszukiwanych osób i 12 cudzoziemców za nielegalny pobyt w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano 8 poszukiwanych osób i 12 cudzoziemców za nielegalny pobyt w Polsce

Joanna Konieczniak
24.07.2020

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 cudzoziemców, którzy nie przestrzegali polskich przepisów oraz 8 poszukiwanych przez sądy i prokuraturę Polaków i jeden obywatel Ukrainy.

Ponadto funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku tego tygodnia wylegitymowali 1636 osób, w tym 1053 cudzoziemców. Zatrzymali 12 z nich za złamanie polskich przepisów. Wśród zatrzymanych znalazło się 9 obywateli Ukrainy, Rosjanin, obywatel Tadżykistanu oraz obywatela Wybrzeża Kości Słoniowej.

Wszyscy zatrzymani naruszyli prawo pobytowe w naszym kraju. Jeden z zatrzymanych obywateli Ukrainy poszukiwany był na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. Cudzoziemiec za zgodą sądu wpłacił 1500 zł na wskazane kontro bankowe i został zwolniony.

Zwolnionych zostało także kolejnych trzech Polaków, którzy zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Wrocławia, Świecka i Poznania. Mężczyźni w wieku 29-47 lat poszukiwani byli w celu odbycia kary pozbawienia wolności. W ich przypadku organ poszukujący wyraził zgodę na wpłatę określonej kary grzywny. Po dokonaniu wpłaty cała trójka została zwolniona. Do aresztu trafiło kolejnych czworo Polaków – 23-letnia kobieta skazana prawomocnym wyrokiem za przywłaszczenie mienia, a także trzech mężczyzn w wieku 21-45-lat, których poszukiwani  byli w związku z popełnionymi przez nich kradzieżami.

 

 

do góry