Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano sześciu poszukiwanych mężczyzn - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano sześciu poszukiwanych mężczyzn

Joanna Konieczniak
12.11.2019

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w miniony weekend 6 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania. Wśród poszukiwanych znaleźli się obywatel Rumunii i obywatel Łotwy.

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w miniony weekend 6 mężczyzn w wieku 21 – 42 lat, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.

Czterech mężczyzn, w tym dwóch Polaków trafiło do aresztu lub zakładu karnego. Wśród zatrzymanych był 21-letni obywatel Rumunii, który poszukiwany był na podstawie zarządzenia wystawionego przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie za dokonanie licznych kradzieży. Funkcjonariusze SG zatrzymali również 40-letniego obywatela Łotwy, który w trakcie kontroli dokumentów okazał podrobiony bułgarski dowód osobisty ze swoim wizerunkiem lecz zmienionym danymi. W trakcie przeszukania jego bagażu ujawniono bułgarskie prawo jazdy na zmienione dane oraz 2 kolejne podrobione dowody bułgarskie z jego fotografią jednak z umieszczonym fikcyjnym imieniem i nazwiskiem. Po ustaleniu prawdziwych danych obywatela Łotwy funkcjonariusze stwierdzili, iż mężczyzna jest poszukiwany przez portugalskie służby. Za posłużenie się porobionym dokumentem Łotysz został ukarany karą grzywny w wysokości 800 zł, a następnie został przekazany lubuskiej Policji.

W przypadku dwóch Polaków organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego, w momencie zapłaty kary grzywny.

do góry