Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Efekty pracy w pierwszych dziesięciu dniach listopada - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Efekty pracy w pierwszych dziesięciu dniach listopada

Joanna Konieczniak
12.11.2019

Tylko od początku listopada funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 116 cudzoziemców, którzy nie przestrzegali polskich przepisów.

Od początku tego miesiąca funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG w portach lotniczych odprawili ponad 71,7 tys. osób. Wylegitymowali na lotniskach oraz szlakach komunikacyjnych 6115 osób, w tym 4565 cudzoziemców. Zatrzymali 116 z nich za złamanie polskich przepisów. Wśród zatrzymanych znalazło się 72 obywateli Ukrainy, 8 obywateli Rosji, 1 obywatela Syrii, 13 obywateli Gruzji, 6 obywateli Mołdawii, 5 obywateli Indii, 2 obywateli Egiptu, 1 obywatel Białorusi, 1 obywatel Serbii, 1 obywatel Mongolii, 1 obywatel Serbii, 1 obywatel Libanu, Chin i Azerbejdżanu, Rumunii i Łotwy. Wszyscy zatrzymani naruszyli prawo pobytowe w naszym kraju lub inne przepisy polskiego prawa. Pięciu obywatelom Ukrainy za pobyt w Polsce niezgodnie z deklarowanym celem cofnięto lub unieważniono wizy. Jeden z zatrzymanych obywateli Ukrainy pracował w Polsce niezgodnie z przepisami. Cudzoziemcy na mocy decyzji administracyjnych zostali zobligowani do opuszczenia terytorium RP oraz otrzymali zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw strefy Schengen, a tych którzy nielegalne przekroczyli granicę z Niemiec do Polski ukarano mandatem karnym. Łącznie w tym okresie funkcjonariusze SG nałożyli 95 mandatów karnych. 

Ponadto funkcjonariusze SG przeprowadzili 1 rozpoznanie pirotechniczne wobec pozostawionego bez opieki bagażu. Do zdarzenia doszło na wrocławskim lotnisku. Sprawcy incydentu nie udało się ustalić a zakwestionowany bagaż zdano do lotniskowej przechowalni. Służby zmuszone były ewakuować około 150 pasażerów. Interweniowano również na lotnisku we Wrocławiu i w Poznaniu wobec dwóch nietrzeźwych cudzoziemców. Na lotnisku w Poznaniu-Ławicy zatrzymano awanturującego się pijanego obywatela Kanady, a na lotnisku we Wrocławiu nietrzeźwego obywatela Ukrainy. Obaj panowie nie dosyć, że nigdzie w tym dniu nie odlecieli to ukarani zostali wysokimi mandatami karnymi. 

do góry