Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano Gruzina z podrobionym rumuńskim dowodem osobistym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano Gruzina z podrobionym rumuńskim dowodem osobistym

Joanna Konieczniak
08.11.2019

Cudzoziemca, który niezgodnie z przepisami przekroczył granicę, a także był w posiadaniu podrobionego rumuńskiego dowodu osobistego zatrzymali wczoraj funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku.

7 listopada obywatela Gruzji wylegitymowali funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka. W trakcie kontroli ustalono, że cudzoziemiec niezgodnie z przepisami przekroczył granicę państwową z Niemiec do Polski. Mężczyzna został zatrzymany a w trakcie przeszukania jego bagażu funkcjonariusze ujawnili podrobiony na wzór oryginału rumuński dowód osobisty.

37-letni obywatel Gruzji usłyszał zarzut czynienia przygotowań do posłużenia się podrobionym dokumentem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz dobrowolnie poddał się karze 1 miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby.

Dodatkowo Komendant PSG w Świecku wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu, na podstawie której mężczyzna musi wyjechać z Polski w ciągu 15 dni. Orzeczono jednoczesny roczny zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP oraz pozostałych państw obszaru Schengen.

do góry