Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dzień Otwarty w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dzień Otwarty w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej

Joanna Konieczniak
08.11.2019

8 listopada Komenda Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej otworzyła swoje drzwi dla młodzieży szkół średnich. Do Krosna Odrzańskiego przybyło około 100 uczniów wraz z opiekunami. Okazją do "odwiedzin" na co dzień zamkniętej dla osób z zewnątrz Komendy Oddziału było zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości.

8 listopada do Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przybyło około 100 uczniów wraz z nauczycielami. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji, które zainteresowały naszych dzisiejszych gości.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko techników kryminalistyki, którzy dokładnie objaśnili młodzieży zasady pobierania odcisków linii papilarnych i późniejszego ich wykorzystania. Młodzież zwiedziła również strzelnicę, na której każdy mógł spróbować swoich sił strzelając do tarczy z broni laserowej. Strzelaniem zainteresowani byli wszyscy bez względu na płeć. Ciekawie i ze szczegółami opowiedziana historia formacji granicznych utworzony po odzyskaniu niepodległości również miała swych zwolenników. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły w uczniach klas mundurowych przekazane informacje na temat służby w Straży Granicznej, warunków w których na co dzień pracują funkcjonariusze oraz zasad naboru do naszej formacji. Aplauz wzbudził również pokaz tresury psa służbowego na co dzień pracującego w Świecku a także pokaz pracy robota pirotechnicznego, który dzisiaj specjalnie na tą okazje przyjechał do Krosna Odrzańskiego z poznańskiego lotniska.

do góry