Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej "NASZA KREW NASZA OJCZYZNA" akcja honorowego krwiodastwa w Zgorzelcu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

"NASZA KREW NASZA OJCZYZNA" akcja honorowego krwiodastwa w Zgorzelcu

Joanna Konieczniak
04.11.2019

4 listopada to dzień, w którym funkcjonariusze Straży Granicznej oddawali honorowo krew w Zgorzelcu. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości akcja zorganizowana została pod hasłem "NASZA KREW NASZA OJCZYZNA".

W akcji poza funkcjonariuszami Strazy Granicznej wzięli również udział funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, pracownicy sądu i prokuratury  oraz mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Zbiórka krwi odbyła się w mobilnym punkcie poboru krwi na terenie Placówki SG w Zgorzelcu. Dzisiaj pobrano 6,75 litra krwi.

Akcja „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” jest przedsięwzięciem mającym na celu przedstawienie funkcjonariusza, strzegącego przepisów prawa i dbającego o bezpieczeństwo obywateli jako spieszącego z pomocą i kojarzonego z ratowaniem życia i zdrowia innych osób.  Ma również popularyzować ideę honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży i przełamywać bariery związane z oddawaniem krwi.

do góry