Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną

Joanna Konieczniak
05.11.2019

W pierwszych czterech dniach listopada funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 Polaków, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali od początku listopada 12 mężczyzn w wieku 25 – 59 lat, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.

Dziesięć osób trafiło do aresztu lub zakładu karnego. W przeważającej mierze mężczyźni na sumieniu mieli takie przestępstwa jak kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, fałszowanie pieniędzy, uchylanie się od płacenia alimentów oraz udział w bójce i pobiciu, a także wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Jeden z zatrzymanych mężczyzn 45-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego w trakcie legitymowania podawał się za swojego brata. Jednakże w trakcie szczegółowej kontroli funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Gryfinie w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 14 miesięcy za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów. Natomiast 28-letni Polak, wydalony został z terytorium Niemiec pod odbyciu tam kary, następnie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, ponieważ również w Polsce poszukiwany był przez organy ścigania w celu odbycia 8 miesięcy kary pozbawienia wolności za rozbój, niszczenie mienia oraz udział w bójce i pobiciu.

W przypadku dwóch Polaków organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego, w momencie zapłaty kary grzywny.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 495 osób, które poszukiwane były przez polski wymiar sprawiedliwości.

do góry