Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Towar akcyzowy schowany w zaparkowanych samochodach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Towar akcyzowy schowany w zaparkowanych samochodach

Joanna Konieczniak
07.06.2019

W środę 5 czerwca funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz KAS ujawnili w Kłodzku susz oraz krajankę tytoniowa o szacunkowej wartości blisko 570 tys. zł. Do sprawy zatrzymano pięciu polskich obywateli.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wpadli na trop grupy przestępczej, która zajmowała się sprzedażą wyrobów akcyzowych pochodzących z nielegalnego źródła. Prowadzone postępowanie doprowadziło funkcjonariuszy Straży Granicznej z Zielonej Góry oraz Wrocławia na jedną z ulic znajdującą się w Kłodzku. Tam funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Izby Administacji Skarbowej z Wrocławia ujawnili dwa samochody, w których przechowywany był susz tytoniowy. Samochody te służył jako miejsce przechowywania akcyzowego towaru przeznaczonego do dalszej dystrybucji. W obu pojazdach ujawniono i zabezpieczono łącznie blisko 1,3 tony suszu tytoniowego o szacunkowej wartości 576 tys. zł. oraz 5 kg krajanki tytoniowej o wartości 3,5 tys. zł. W trakcie dalszych czynności zatrzymano 5 obywateli naszego kraju – 4 mężczyzn w wieku 21-39 lat oraz 46-letnią kobietę, którzy zamieszani byli w przestępczy proceder. Cała piątka usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem wyrobami akcyzowymi bez znaków akcyzy skarbowej.

 

 

 
 

 

Dzisiaj (07.06) Sąd Rejonowy w Kłodzku w stosunku do czterech mężczyzn zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.  Decyzją Sądu z dnia 08.06.2019 r. wobec kobiety również zastosowano tymczasowe aresztowanie.

do góry