Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Pracowali nielegalnie. Teraz muszą wyjechać z Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pracowali nielegalnie. Teraz muszą wyjechać z Polski

Joanna Konieczniak
07.06.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali wczoraj trzech cudzoziemców, którzy pracowali nielegalnie jako pracownicy budowlani.

Wczoraj, 6 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Tuplic przeprowadzili w Łazach kontrolę legalności pobytu cudzoziemców. Cudzoziemcy ubrani w odzież roboczą wykonywali prace budowlane przy jednym z budynków mieszkalnych.

Obywatele Ukrainy oświadczyli, że nie posiadają żadnych ważnych oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom lub zezwoleń na pracę oraz umów o pracę. Dodali, że do Polski przyjechali w celach turystycznych, jednak postanowili zostać dłużej i znaleźli pracę. Cudzoziemcy w wieku 20-50 lat wykonywali prace polegające na naprawie dachu, przybijaniu podbitki i zakładaniu rynien a także na ocieplaniu budynku mieszkalnego. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali również 46-letniego właściciela budynku, który zatrudnił cudzoziemców „na czarno”.   

Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Następnie otrzymali decyzje Komendanta PSG w Tuplicach o zobowiązaniu do powrotu. Teraz obywatele Ukrainy muszą wyjechać z Polski w ciągu 20 dni.

Również wobec właściciela budynku, który zatrudniał cudzoziemców niezgodnie z przepisami zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł.

do góry