Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby poszukiwane listami gończymi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby poszukiwane listami gończymi

Joanna Konieczniak
03.04.2019

Wczoraj, 2 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwie osoby, które poszukiwane był przez polski wymiar sprawiedliwości.

47-letniego mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zaraz po tym gdy został przekazany przez niemieckie służby. W trakcie dokonanych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest w Polsce na podstawie listu gończego wydanego przez polski sąd w celu doprowadzenia mężczyzny do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego za uchylanie się od płacenia alimentów. Mężczyznę po sporządzeniu dokumentacji przewieziono do najbliższego aresztu śledczego.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce na drodze krajowej nr 2. Funkcjonariusze SG ze Świecka wytypowali do kontroli samochód osobowy. W trakcie legitymowania okazało się, że podróżuje nim 51-letnia Polka, która poszukiwana była na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Toruniu za dokonanie kradzieży.

Obie osoby po sporządzeniu dokumentacji przewieziono do najbliższego aresztu śledczego.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 118  osób, które poszukiwane były przez organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości.

do góry