Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Codzienna służba - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Codzienna służba

Joanna Konieczniak
04.04.2019

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie pracowitych pierwszych dni kwietnia ujawnili i zatrzymali 48 cudzoziemców oraz wydali 29 decyzji o zobowiązaniu cudzoziemców, na podstawie których muszą opuścić Polskę. Dodatkowo w trakcie tych trzech dni funkcjonariusze wylegitymowali 1521 osób w tym 1158 cudzoziemców. Nałożyli również na obcokrajowców 40 mandatów karnych za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom oraz za inne wykroczenia.

Kontrole przeprowadzane przez funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę w  Placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w okresie trzech pierwszych dni kwietnia skupiły się przede wszystkim na zapobieganiu i zwalczaniu nielegalnej migracji. Funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego ujawnili i zatrzymali 48 cudzoziemców, którzy złamali prawo. Największą 21 osobową grupę stanowili obywatele Ukrainy, którzy przebywali na terytorium naszego kraju nie mając odpowiednich dokumentów pobytowych.  

Kolejnych 26 cudzoziemców (8 obywateli Rosji, 5 obywateli Turcji, 1 obywatel Tajlandii, 5 obywateli Gruzji, 1 obywatel Nigerii, 1 obywatel Białorusi, 1 obywatel Albanii, 1 ob. Afganistanu, 1 obywatel Malezji, 1 obywatel Kamerunu, 1 obywatel Mołdawii oraz 1 obywatel  funkcjonariusze ujawnili lub zatrzymali podczas kontroli legalności pobytu, gdyż obcokrajowcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen bądź nie posiadali dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby im przekroczyć granicę i przebywać legalnie na terytorium naszego kraju. Ponadto zatrzymany w Świecku obywatel Nigerii przewoził 1800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany obywatel Turcji chciał na podstawie przerobionych dokumentów uchodzić za Włocha a jego rodak za Albańczyka. W Poznaniu obywatel Libanu podawał się za to za turka a obywatel Danii udając się w podroż samolotem chciał na pokład zabrać ze sobą 1 szt. amunicji.

do góry