Aktualności
-
Podziękowania dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z Kłodzka za pomoc podczas powodzi
Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku zostali uhonorowani szczególnymi podziękowaniami za swoją nieocenioną pomoc podczas ostatniej powodzi, która dotknęła region. Ich szybka reakcja, zaangażowanie oraz profesjonalizm znacząco przyczyniły się do ograniczenia strat materialnych i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.
19.12.2024 -
Kandydaci coraz bliżej przyjęcia do służby w SG
17 grudnia w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej odbył się kolejny etap postępowania kwalifikacyjnego, mający na celu wyłonienie kandydatów na funkcjonariuszy Straży Granicznej. Do drugiego etapu przystąpiły 24 osoby, które pomyślnie przeszły wstępną weryfikację złożonych dokumentów.
18.12.2024 -
Światełko Betlejemskie w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej – symbol pokoju i nadziei
W okresie przedświątecznym Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Monika Musielak miała zaszczyt przyjąć Światełko Betlejemskie – wyjątkowy symbol pokoju, nadziei i miłości, które co roku wędruje przez świat, przynosząc przesłanie jedności i braterstwa.
18.12.2024 -
4 osoby skazane w sprawie organizowania nielegalnej migracji cudzoziemcom
Zapadły wyroki w sprawie organizowania nielegalnej migracji cudzoziemcom przez czterech Ukraińców, działających na terenie trzech województw – lubuskiego, śląskiego i łódzkiego. Śledztwo w tej sprawie było prowadzone przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kępnie.
18.12.2024 -
Przedświąteczne spotkanie Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej
W Pałacu Potockich w podpoznańskim Będlewie 16 grudnia odbyło się spotkanie wielkopolskich służb mundurowych przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.
17.12.2024 -
Nowi funkcjonariusze będą strzegli polsko-niemieckiego pogranicza
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej powiększył się o 18 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej. W asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej i zaproszonych gości, nowi funkcjonariusze ślubowali (…) stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej (…). Ślubowanie przyjęła płk SG Monika Musielak Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
16.12.2024 -
Pracowity weekend na polsko-niemieckim pograniczu
Miniony weekend (13-15 grudnia) okazał się pracowity dla funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W wyniku przeprowadzonych kontroli zatrzymano 34 cudzoziemców oraz 5 obywateli Polski. Wśród zatrzymanych 5 osób figurowało jako poszukiwane przez organy ścigania.
16.12.2024 -
Świąteczne spotkanie lubuskich służb mundurowych
Spotkanie opłatkowe lubuskich służb mundurowych to wyjątkowe wydarzenie, które corocznie gromadzi przedstawicieli różnych formacji.
13.12.2024 -
Zgorzelec: Skuteczne polsko-niemieckie patrole
Funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorf zatrzymali ośmiu cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe. Pięciu z nich zostanie przekazanych służbom niemieckim, kolejnych dwóch będzie musiało w ciągu 30 dni opuścić Polskę, natomiast ostatni, ubiegający się o ochronę międzynarodową w naszym kraju, został objęty dozorem SG.
11.12.2024 -
Spotkanie z Okręgowymi Inspektorami Pracy z Poznania, Wrocławia oraz Zielonej Góry
9 grudnia w komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim odbyło się spotkanie Komendanta NoOSG z Okręgowymi Inspektorami Pracy z Poznania, Wrocławia oraz Zielonej Góry.
09.12.2024