Aktualności
-
Wielkopolskie Obchody Dnia Strażaka w Lesznie
10 maja na rynku w Lesznie odbyły się uroczystości z okazji Wielkopolskich Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Podczas ceremonii wręczono medale i odznaczenia zarówno funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, jak i strażakom ochotnikom. W uroczystości naszą formację reprezentowała gen. bryg. SG Monika Musielak Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
12.05.2025 -
12 cudzoziemców zatrzymanych w Gubinie
Strażnicy graniczni z Zielonej Góry 8 maja zatrzymali 2 kurierów oraz grupę 10 cudzoziemców – obywateli Egiptu, Maroka i Palestyny. Cudzoziemcy próbowali przedostać się nielegalnie do Niemiec, nie posiadali także dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. W Gubinie zakończyli swoją podróż.
12.05.2025 -
Współpraca bez granic – wizyta partnerska w niemieckim Kehl
W ramach Programu Współpracy Interreg VI A Brandenburgia-Polska 2021 - 2027 w Kehl (Niemcy) odbyła się kolejna partnerska wizyta realizowana przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej oraz Dyrekcję Policji Federalnej Niemiec z siedzibą w Berlinie. Spotkanie było kolejnym krokiem w wymianie doświadczeń i umacnianiu współpracy między służbami obu państw, które od lat wspólnie działają na rzecz bezpieczeństwa.
09.05.2025 -
Ukrainiec poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na wrocławskim lotnisku
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Nakaz aresztowania zleciły ukraińskie służby. Mężczyznę zatrzymano i przekazano wrocławskiej policji.
08.05.2025 -
15-lecie pardubickiej Komendy Wojewódzkiej Policji Republiki Czeskiej
7 maja w Litomyślu (Czechy) odbyły się uroczyste obchody 15-lecia Komendy Wojewódzkiej Policji Republiki Czeskiej w Pardubicach. W wydarzeniu uczestniczyła gen. bryg. SG Monika Musielak Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, którą za aktywną i partnerską współpracę służb uhonorowano medalem komendanta pardubickiej policji.
08.05.2025 -
Spotkanie podsumowujące współpracę polskich i czeskich służb
Funkcjonariusze polskich i czeskich służb 6 maja w Kudowie-Zdroju podsumowali wzajemną współpracę w 2024 roku. W roboczym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Straży Granicznej, policji i służb celnych obu państw.
07.05.2025 -
Kropla krwi, morze dobra – kolejna akcja krwiodawstwa w NoOSG
Dziś (6 maja) w komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się kolejna w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa. To już drugi raz w 2025 roku, gdy funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni wspólnie oddali krew, wspierając w ten sposób potrzebujących pacjentów.
06.05.2025 -
Migranci i narkotyki w jednym aucie
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, wspierani przez strażników granicznych z komendy oddziału i niemieckiej policji zatrzymali organizatora nielegalnej migracji oraz pięciu cudzoziemców zmierzających do Niemiec. Kierowca nie dość, że usiłował przemycić cudzoziemców, to znaleziono przy nim narkotyki. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.
06.05.2025 -
Wpadła z kontrabandą i trafiła do więzienia
Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu działając we współpracy z Dolnośląskim Urzędem Celno-Skarbowym 24 kwietnia na terenie powiatu zgorzeleckiego przejęli kontrabandę ponad pół miliona sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, o czarnorynkowej wartości ponad 600 tys. zł. Do sprawy zatrzymano obywatelkę Polski, która okazała się również osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.
06.05.2025 -
Z dumą i szacunkiem – funkcjonariusze oddziału witają swoją Generał!
W wyjątkowy sposób funkcjonariusze i pracownicy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej uczcili awans swojej Komendant – Moniki Musielak – która decyzją Prezydenta RP 2 maja została mianowana na stopień generała brygady Straży Granicznej.
05.05.2025