Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Lubuski alians służb mundurowych - ćwiczenia w Wędrzynie - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Lubuski alians służb mundurowych - ćwiczenia w Wędrzynie

28.09.2015

25 września 2015 r., w ramach projektu "Lubuski alians służb mundurowych i cywilnych wobec handlu ludźmi i przestępczości transgranicznej", na poligonie w Wędrzynie odbyły się kolejne ćwiczenia koordynacji służb, mające na celu usprawnienie działania w sytuacjach zagrożenia. „Zajęcie obiektu zorganizowanej grupy przestępczej, który służy do produkcji i dystrybucji narkotyków” ćwiczyli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG z Wydziału Zabezpieczenia Działań i nieetatowego pododdziału odwodowego Placówki SG we Wrocławiu – Strachowicach.Celem przeprowadzenia ćwiczenia był trening grupy realizacyjnej, zgranie zespołów zadaniowych w czasie rozbicia grupy przestępczej i opanowania zajmowanego przez nią obiektu. Jednym z aspektów było również przedstawienie znaczenia tego typu sytuacji, a także zaprezentowanie procedur działania grup antyterrorystycznych.

25 września 2015 r., w ramach projektu "Lubuski alians służb mundurowych i cywilnych wobec handlu ludźmi i przestępczości transgranicznej", na poligonie w Wędrzynie odbyły się kolejne ćwiczenia koordynacji służb, mające na celu usprawnienie działania w sytuacjach zagrożenia. „Zajęcie obiektu zorganizowanej grupy przestępczej, który służy do produkcji i dystrybucji narkotyków” ćwiczyli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG z Wydziału Zabezpieczenia Działań i nieetatowego pododdziału odwodowego Placówki SG we Wrocławiu – Strachowicach.
Celem przeprowadzenia ćwiczenia był trening grupy realizacyjnej, zgranie zespołów zadaniowych w czasie rozbicia grupy przestępczej i opanowania zajmowanego przez nią obiektu. Jednym z aspektów było również przedstawienie znaczenia tego typu sytuacji, a także zaprezentowanie procedur działania grup antyterrorystycznych.
Ćwiczenie było przygotowane i przeprowadzone jako jednoszczeblowe, epizodyczne z zaangażowaniem wydzielonych sił i środków. Założono, że ćwiczenie przyjmie charakter instruktażowy (z udziałem obserwatorów z różnych instytucji), a dowodzenie wystąpi tylko na miejscu ćwiczenia.
Projekt 40/NMF/PL15/14 "Lubuski alians służb mundurowych i cywilnych wobec handlu ludźmi i przestępczości transgranicznej" jest współfinansowany z funduszy norweskich w ramach programu PL 15 „Współpraca w obszarze Schengen oraz walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną, w tym przeciwdziałanie handlowi ludźmi oraz migracjom grup przestępczych".

Foto: Lubuski Urząd Wojewódzki
 
do góry