Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wspólne szkolenie SG i IC w Kłodzku - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Wspólne szkolenie SG i IC w Kłodzku

12.02.2015

W dniach 9-10 lutego 2015 r. odbyło się wspólne szkolenie funkcjonariuszy z Placówki SG w Kłodzku oraz Referatu Zespołu Kontrolnego Grupy Mobilnej w Wałbrzychu Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej we Wrocławiu. Ćwiczenia dotyczyły taktyki i techniki interwencji w warunkach wymagających użycia lub wykorzystania broni palnej.Do celów szkolenia wykorzystano dawne pomieszczenia placówki, które obecnie nie są używane, a doskonale nadawały się do ćwiczeń praktycznych z zakresu wejścia do pomieszczeń, bezpiecznego poruszania się oraz przeszukiwania pomieszczeń. Szkolenie umożliwiło przeprowadzenie treningu funkcjonariuszy realizujących tego typu zadania oraz pozwoliło na ćwiczenie w grupach mieszanych z funkcjonariuszami Służby Celnej, co - według ćwiczących - może wpłynąć na ujednolicenie procedur stosowanych przy działaniach z wykorzystaniem broni palnej.Funkcjonariusze planują już kolejne wspólne szkolenia.

W dniach 9-10 lutego 2015 r. odbyło się wspólne szkolenie funkcjonariuszy z Placówki SG w Kłodzku oraz Referatu Zespołu Kontrolnego Grupy Mobilnej w Wałbrzychu Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej we Wrocławiu. Ćwiczenia dotyczyły taktyki i techniki interwencji w warunkach wymagających użycia lub wykorzystania broni palnej.
Do celów szkolenia wykorzystano dawne pomieszczenia placówki, które obecnie nie są używane, a doskonale nadawały się do ćwiczeń praktycznych z zakresu wejścia do pomieszczeń, bezpiecznego poruszania się oraz przeszukiwania pomieszczeń. Szkolenie umożliwiło przeprowadzenie treningu funkcjonariuszy realizujących tego typu zadania oraz pozwoliło na ćwiczenie w grupach mieszanych z funkcjonariuszami Służby Celnej, co - według ćwiczących - może wpłynąć na ujednolicenie procedur stosowanych przy działaniach z wykorzystaniem broni palnej.
Funkcjonariusze planują już kolejne wspólne szkolenia.

do góry