Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Komendant NoOSG uczestniczył w WZZK - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Komendant NoOSG uczestniczył w WZZK

20.08.2014

Płk SG Andrzej Kamiński, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG, wczoraj wziął udział w nadzwyczajnym wieczornym zebraniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zebranie zwołał wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch w związku z informacjami o podejrzeniach zarażeniem wirusem Ebola w Berlinie.Wynikiem spotkania było powołanie zespołu roboczego, który przeanalizuje procedury obowiązujące w przypadkach wystąpienia ryzyka epidemii. W skład zespołu wszedł płk SG Andrzej Kamiński, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Płk SG Andrzej Kamiński, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG, wczoraj wziął udział w nadzwyczajnym wieczornym zebraniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zebranie zwołał wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch w związku z informacjami o podejrzeniach zarażeniem wirusem Ebola w Berlinie.
Wynikiem spotkania było powołanie zespołu roboczego, który przeanalizuje procedury obowiązujące w przypadkach wystąpienia ryzyka epidemii. W skład zespołu wszedł płk SG Andrzej Kamiński, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa gorączki krwotocznej Ebola w Europie jest prawdopodobne w małym stopniu. Wirus ten nie rozprzestrzenia się drogą kropelkową, tak jak grypa czy przeziębienia. Ebolą można się zarazić jedynie poprzez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą, przede wszystkim z jej krwią, gdy na przykład dojdzie do zranienia, a także przez kontakt z innymi wydzielinami chorego. Według WHO osoby zainfekowane nie zarażają przed pojawieniem się objawów gorączki krwotocznej.
Fot.: LUW.
do góry