Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwani Polacy już nie cieszą się wolnością - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwani Polacy już nie cieszą się wolnością

Paweł Biskupik
06.03.2023

Funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w ostatni weekend zatrzymali czterech Polaków poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości oraz organy ścigania.

W piątek 3 marca funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku przyjęli od strony niemieckiej 50-letniego Polaka, który jak ustalili funkcjonariusze jest poszukiwany listem gończym za paserstwo oraz kradzież z włamaniem. 50-latek za popełnione przestępstwa ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności, natomiast za nieuiszczenie grzywny w wysokości blisko 3 tysięcy złotych ma dodatkowo zasądzoną zastępczą karę 27 dni pozbawienia wolności. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań Polaka zatrzymano i przekazano do aresztu śledczego.

Kolejne dwie poszukiwane osoby zostały zatrzymane w piątek i sobotę (3 i 4 marca) przez funkcjonariuszy SG z placówek w Zielonej Górze-Babimoście oraz w Tuplicach.

Funkcjonariusze SG z placówki w Zielonej Górze-Babimoście w trakcie pełnienia służby na terenie Gubina wylegitymowali 33-letniego mieszkańca tego miasta, który jak się okazało podczas kontroli dokumentów jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia  kary pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach prowadząc kontrolę drogową na jednej z dróg powiatu żarskiego wylegitymowali obywatela Polski poszukiwanego przez organy ścigania również za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Po konsultacji z jednostkami zlecającymi poszukiwania potwierdzono ich aktualność i zatrzymanych mężczyzn przekazano policji.

Natomiast w niedzielę 5 marca do Poznania z Wielkiej Brytanii przyleciał 41-letni Polak. Kontrolując jego dokumenty funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy ujawnili, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, Polaka zatrzymano i następnie przekazano poznańskiej policji.

 

do góry