Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zostawił bagaż na lotnisku, a w nim śmieci i resztki jedzenia - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zostawił bagaż na lotnisku, a w nim śmieci i resztki jedzenia

Joanna Konieczniak
05.09.2022

Pozostawiony na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach bagaż zawierający, jak się ostatecznie okazało śmieci i resztki jedzenia, były powodem ewakuacji podróżnych z jednego z parkingów przed terminalem parkingu oraz powodem zabezpieczenia wjazdu na teren pobliskich parkingów.

W sobotę 3 września funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację, iż przed terminalem, na parkingu znajduje się pozostawiony bez nadzoru bagaż. Pirotechnicy  po oględzinach bagażu i wyznaczeniu bezpiecznej strefy oraz po obejrzeniu zapisu z kamer uznali, że bagaż ten może stworzyć zagrożenie. Ewakuowano pasażerów z tego parkingu i zabezpieczano wszystkie drogi dojazdowe w pobliże pozostawionego bagażu. Rozpoznanie minersko- pirotechniczne, które przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej pozwoliło ustalić, że bagaż nie stwarza zagrożenia i zawiera…resztki jedzenia oraz śmieci.

W czynnościach brało udział 8 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 4 pracowników SOL, Straż Pożarna oraz zabezpieczenie medyczne. Z przywieszki na bagażu ustalono właściciela pozostawionego bagażu, który ukarany zostanie mandatem karnym, wynoszącym nawet 500 zł.

do góry