Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Gruzini wyjadą z Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gruzini wyjadą z Polski

Joanna Konieczniak
29.07.2022

Dwóch Gruzinów, którzy w Polsce przebywali niezgodnie z prawem, zostało zobowiązanych do powrotu do swojego kraju. Ich kolejny wjazd do Polski oraz innych państw strefy Schengen możliwy będzie po upływie 6 miesięcy.

W czwartek nad ranem funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku skontrolowali dokumenty pasażerów autokaru rejsowego jadącego do Niemiec. Autokarem podróżował 37-letni obywatel Gruzji, który jak wykazała kontrola legalności pobytu, przeterminował swój pobyt w naszym kraju ponad dopuszczalny okres. Cudzoziemiec otrzymał decyzję, na podstawie której musi wyjechać z Polski.

Kolejnego obywatela Gruzji do opuszczenia naszego kraju zobowiązali funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Gorzowie Wielkopolskim. 19-letni cudzoziemiec wylegitymowany został przez funkcjonariuszy SG w Międzyrzeczu. Jak się następnie okazało, cudzoziemiec od lutego tego roku przebywał w Polsce nielegalnie, ponieważ nie opuścił strefy Schengen po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu wynoszącego 90 dni. 

do góry