Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani we Wrocławiu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani we Wrocławiu

Joanna Konieczniak
29.07.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowcach zatrzymali w porcie lotniczym dwóch Polaków, którzy poszukiwani byli na podstawie listów gończych w celu odbycia kar pozbawienia wolności.

Tylko wczoraj (28.07) funkcjonariusze Straży Granicznej podczas realizowanej kontroli paszportowej zatrzymali dwóch Polaków poszukiwanych wymiar sprawiedliwości.

28 lipca, kilka minut po północy, do kontroli granicznej pasażerów, którzy przylecieli z Wielkiej Brytanii stawił się 57-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Kontrola jego dokumentów wykazała, że mężczyzna poszukiwany jest na podstawie listu gończego w celu odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po sporządzeniu dokumentacji służbowej mężczyzna przekazany został do aresztu śledczego.

Kolejny z poszukiwanych mężczyzn zatrzymany został, gdy zamierzał odlecieć samolotem czarterowym do Turcji. Funkcjonariusz Straży Granicznej dokonujący kontroli granicznej ustalił, że 32-latek od 4 miesięcy poszukiwany jest w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za narażenie innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań i sporządzeniu dokumentacji służbowej, funkcjonariusze SG przekazali mężczyznę do najbliższego zakładu karnego.

 

do góry