Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanych mężczyzn - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanych mężczyzn

Joanna Konieczniak
27.07.2022

Funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 4 Polaków oraz Bułgara, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.

Podczas dwóch ostatnich dni funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 mężczyzn – 4 Polaków oraz Bułgara, którzy poszukiwani byli na podstawie listów gończych.

W poniedziałek (25.07) samolotem rejsowym do Poznania z Edynburga, przyleciał 33-letni Polak. W trakcie kontroli realizowanej przez funkcjonariuszy SG z placówki w Poznaniu-Ławicy okazało się, że Polak poszukiwany jest na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim w celu odbycia 15 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny nałożoną na niego za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna od razu uregulował zaległość wpłacając 1 500 zł na rachunek bankowy poszukującego go sądu i został zwolniony.


Kolejnego dnia (26.07) samolotem rejsowym z Amsterdamu do Poznania przyleciał wydalony z terytorium Holandii 32-letni Polak. Mężczyzna został zatrzymany w celu odbycia przez niego kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy z uwagi na uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po sporządzaniu dokumentacji służbowej mężczyzna został przekazany policji.


Natomiast dzisiaj rano (27.07) do kontroli osób odlatujących z Poznania do Londynu stawił się 39-letni obywatel Bułgarii. Podczas kontroli funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy ustalili, że mężczyzna za naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Żarach w celu odbycia 115 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny. Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że obywatel Bułgarii ma możliwość uregulowania zaległości. Cudzoziemiec skorzystał z tej możliwości i po wpłacie 4 600 zł na konto bankowe sądu został zwolniony.


Wśród zatrzymanych mężczyzn znalazł się również przekazany w poniedziałek (25.07) z Niemiec 46-letni Lubuszanin. Mężczyzna został wydalony z terytorium Niemiec po odbyciu kary pozbawienia wolności za popełnione tam kradzieże. Podczas weryfikacji jego danych, funkcjonariusze SG z placówki w Zgorzelcu ustalili, że mężczyzna również w Polsce poszukiwany jest na podstawie listu gończego z uwagi na popełnienie przez 46-latka przestępstwo polegające na znieważeniu funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna przekazany został do najbliższego aresztu śledczego.


We wtorek (26.07) funkcjonariusze Placówki SG w Kłodzku wylegitymowali przekazanego przez czeskie służby 52-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z uwagi na to, iż poszukiwany był w Polsce na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Legnicy w celu zatrzymania i aresztowania. Po zakończonych czynnościach służbowych mężczyzna przekazany został do zakładu karnego.

 

 

 

do góry