Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Trwa nabór do Straży Granicznej. Osoby mające więcej niż 35 lat również mają szansę by założyć mundur - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Trwa nabór do Straży Granicznej. Osoby mające więcej niż 35 lat również mają szansę by założyć mundur

Joanna Konieczniak
11.01.2022

70 etatów czeka na nowych funkcjonariuszy w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. Od stycznia obowiązują sprzyjające kandydatom regulacje, nie obowiązuje już limit wieku a za pomocą specjalnego modułu kandydat będzie mógł na bieżąco obserwować poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

W ubiegłym roku od kandydatów do służby w Nadodrzańskim  Oddziale Straży Granicznej wpłynęło blisko 520 podań o przyjęcie do służby. Zgodnie z przyjętym limitem w szeregi oddziału przyjęto 70 nowych funkcjonariuszy SG.

Nowy rok przyniósł nowe, sprzyjające kandydatom zasady naboru do Straży Granicznej. Od 1 stycznia można mieć więcej niż 35 lat by zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej. Ponadto od początku roku obowiązują także nowe zasady dotyczące ustalenia terminu złożenia dokumentów. Uruchomiony został bowiem modułu „Nabór do służby w SG” za pomocą którego kandydat będzie mógł na bieżąco obserwować poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w Straży Granicznej. Logowanie do systemu odbywa się pod poniższym adresem  https://strazgraniczna.pl/pra/work/r16,Nadodrzanski-Oddzial-Strazy-Granicznej.html

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w dalszym ciągu zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby podjąć służbę w Straży Granicznej. W 2022 roku na nowych funkcjonariuszy czeka 70 miejsc.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej formacji, to nie zwlekaj. Złóż dokumenty, przejdź dwuetapową procedurę kwalifikacyjną i zostań jednym z nas.

Szczegółowe informacje na temat zarobków, wsparcia finansowego, czy rozwoju zawodowego znajdziesz na naszej stronie internetowej:

Każdy z kandydatów ma również możliwość, by zmierzyć się z próbnym testem sprawności fizycznej i sprawdzić swoją kondycję oraz wydolność. Osoby chętne aby spróbować swoich sił, powinny wcześniej datę ustalić z funkcjonariuszami kadr. 

W tym roku na chętnych do służby w NoOSG czeka kolejnych 70 miejsc. Zainteresowanie służbą jest bardzo duże, dlatego nie należy zwlekać z decyzją o złożeniu dokumentów. Dla usprawnienia naboru we wszystkich placówkach Nadodrzańskiego Oddziału SG wyznaczono osoby, z którymi kandydaci mogą kontaktować się telefonicznie pod numerami podanymi na naszej stronie internetowej. Uzyskają tam wyczerpujące informacje. Szczegółowe informacje o naborze oraz wzory wymaganych dokumentów kandydaci znajdą na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału SG w zakładce „Nabór do służby”. Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach NoOSG, a także od 1 stycznia tego roku kandydaci do służby powinni zalogować się do modułu „Nabór do służby w SG” i mogą tam również ustalić termin złożenia dokumentów.

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf. Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie NoOSG, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby.

Jeśli masz polskie obywatelstwo, nie jesteś karany/karana, masz co najmniej średnie wykształcenie (matura nie jest wymagana), jesteś gotowa/gotowy podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadasz odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby to nie zwlekaj.

Oferujemy przede wszystkim:

- stabilne, stałe zatrudnienie,

- comiesięczne wynagrodzenie (po szkoleniu minimum 4 500 zł na rękę – dla osób do 26 roku życia)

- ciekawą, satysfakcjonującą służbę w dynamicznych zespołach,

- prawa emerytalne po 25 latach służby,

- wyjątkową rolę społeczną - służbę w organizacji zaufania społecznego,

- nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe, tzw. „mundurówka”

- wysoki poziom szkolenia w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej,

- możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego oraz perspektywę rozwoju zawodowego i uzyskanie stopnia oficerskiego dla osób z wyższym wykształceniem,

- bardzo szeroki katalog specjalizacji.

 

 

 • Dołącz do najlepszych!
  Dołącz do najlepszych!
 • czynności dochodzeniowo-śledcze
  czynności dochodzeniowo-śledcze
 • działania specjalne
  działania specjalne
 • funkcjonariusz do zadań specjalnych
  funkcjonariusz do zadań specjalnych
 • funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki
  funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki
 • kontrola drogowa w górach
  kontrola drogowa w górach
 • kontrola drogowa
  kontrola drogowa
 • kontrola graniczna na lotnisku
  kontrola graniczna na lotnisku
 • kontrola legalności pobytu cudzoziemców
  kontrola legalności pobytu cudzoziemców
 • kontrola legalności pobytu
  kontrola legalności pobytu
 • kontrola SG
  kontrola SG
 • odprawa graniczna żołnierzy USA
  odprawa graniczna żołnierzy USA
 • pirotechnik na lotnisku
  pirotechnik na lotnisku
 • podejmowane interewncje
  podejmowane interewncje
 • polsko-czeska współpraca
  polsko-czeska współpraca
 • praca z psem służbowym
  praca z psem służbowym
 • przewodnik psa służbowego
  przewodnik psa służbowego
 • rozbijanie grup przestępczych
  rozbijanie grup przestępczych
 • służba na lotnisku
  służba na lotnisku
 • służba na Słowenii
  służba na Słowenii
 • ściganie sprawców przestępstw narkotykowych
  ściganie sprawców przestępstw narkotykowych
do góry