Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nowe ekologiczne auta Straży Granicznej w Poznaniu oraz we Wrocławiu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowe ekologiczne auta Straży Granicznej w Poznaniu oraz we Wrocławiu

Joanna Konieczniak
10.01.2022

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej otrzymał trzy nowe pojazdy służbowe. Dwie hybrydy i całkowicie elektryczny samochód trafiły do Wrocławia-Strachowic i Poznania-Ławicy.

Flota Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach powiększyła się o całkowicie elektryczny samochód. Funkcjonariusze Straży Granicznej z wrocławskiego lotniska już od jutra będą mogli korzystać z wełni elektrycznego pojazdu . Renault Zoe, bo o nim mowa, jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 135 KM, na jednym ładowaniu, jak zapewnia producent aut, może przejechać do 395 kilometrów.

 • Renault Zoe
  Renault Zoe
 • Renault Zoe
  Renault Zoe

Kolejne dwa zakupione auta to Hyundai Kona, które posiadają napęd hybrydowy typu NOVC-HEV (pełna hybryda) o łącznej mocy 141 KM. Jedno z tych aut trafiło do Poznania, drugie natomiast do Wrocławia.

 • Hyundai Kona
  Hyundai Kona
 • Hyundai Kona
  Hyundai Kona

Funkcjonariusze SG z Wrocławia i Poznania mają już do dyspozycji samochody z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla.

 

Zakup aut możliwy był dzięki współfinansowaniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera rozwój elektromobilności w Polsce. Wprowadzane rozwiązania w ramach elektormobilności mają przyczynić się do znacznej redukcji emisyjności oraz zwiększenia poziomu ekologii w sektorze transportu. Silniki elektryczne i hybrydowe emitują nieporównywalnie mniejsze zanieczyszczenie środowiska niż spalinowe.

do góry